sobota, 27 grudnia 2014

Nowy sklep charytatywny w Gdyni

Nie aż tak nowy, jak się okazuje. Nowy dla mnie, bo dowiedziałam się o nim dwa tygodnie temu, a  funkcjonuje w Gdyni od lipca (do tej pory miałam do dyspozycji tylko sklepik Fundacji Fly).

Po kolei:
Sklep prowadzi Fundacja Cudów Szafa, zajmująca się m.in. wspieraniem lokalnej społeczności, pomocą społeczną.
Pierwszy sklep fundacji mieści się w Gdańsku przy ulicy Nałkowskiej 3 (jeszcze nie byłam, muszę się wybrać :) ).W Gdyni sklep znajduje się w budynku dawnej Szkoły Morskiej przy ul.Hryniewieckiego 10, obok Sea Towers. Czynny jest od poniedziałku do piątku 12-20, w soboty 12-16.

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, o co chodzi - do sklepu można oddać niepotrzebne fanty, które później są sprzedawane w sklepie charytatywnym, dzięki czemu fundacja pozyskuje środki na działalność statutową. Dzięki temu można kupić za grosze... prawie wszystko :D Ja póki co dorwałam w Szafie dwie książki o historii mody, broszkę w kształcie muchy i parę dinozaurów.

Takie miejsce to win-win situation - mam gdzie odnieść niepotrzebne rzeczy (a prawie u każdego coś się znajdzie - nietrafione prezenty, zabawki, które juz się znudziły itp. Przeprowadzka też jest dobrą okazją do weryfikacji stanu półek :) ) i gdzie szukać cudów ;) 
A jeśli ktoś nie lubi szperać po rupieciarniach, to chociaż rozważcie oddanie tam zalegających w domu rzeczy ;)

Różnicą w stosunku do sklepiku Fly są ceny, tzn trochę szerszy przedział cenowy - w tym pierwszym większość rzeczy kosztuje złotówkę, w Szafie jest większe zróżnicowanie, za książki zapłaciłam ok 3zł/sztuka. 
1 komentarz:

Dziękuję za komentarz, zapraszam do obserwowania :)