czwartek, 4 października 2012

Halloween

Już niedługo Halloween :) niby jeszcze miesiąc, ale to 'tylko miesiąc', więc czas zacząć knuć przebrania ^^
Dla ścisłości - nikogo nie zamierzam namawiać do obchodzenia tak strasznego, pogańskiego święta i poświęcania duszy diabłu itp ;) Uważam, że dobra zabawa nie szkodzi zdrowiu, nawet jeśli zwyczaj nie jest rdzennie polski; w razie wątpliwości - poczytać na wiki :)Jako że w PL nadal jest to stosunkowo nowa zabawa, nie ma u nas tak wyraźnych trendów jak np w USA.W Polsce często popularne stają się postacie filmowe, niekoniecznie z horrorów - kilka lat temu udanym męskim przebraniem był Joker a'la Heath Ledger, w tym roku można się spodziewać popularności Bane'a i Avengersów :) Nadal najpopularniejsze są tradycyjne straszydła - diabły, wampiry, zombie i śmierć; w Stanach dorośli i dzieciaki mają do wyboru multum opcji - od straszydeł, księżniczek po znanych polityków i sportowców, przy czym kobiece kostiumy rzadziej są oryginalne/charakterne - częściej jest to dowolna postać, byle sexy, a więc - sexy witch, sexy vampire itp, nuda ;)  Za Oceanem przebieranki same w sobie są dobrym biznesem, na które ludzie wydają krocie, z drugiej strony -  są też bardziej kreatywni i czasem miesiącami przygotowują kostium.  Nie każdy jednak ma czas, miejsce w domu i talent do przygotowania np kompletnego stroju Aliena.


Możliwości imprezowych jest kilka - można gotowy strój kupić, wypożyczyć albo zmontować samemu, co wg mnie jest najbardziej satysfakcjonujące :)  zależnie od stopnia dosłowności  przebrania możemy dążyć do całkowitego upodobnienia się do wybranej postaci (poprzez zarówno kostium, jak i np. peruki i soczewki kontaktowe) lub tylko symbolicznie wskazać na źródło inspiracji stroju - np postać Kobiety Kota nie musi być cała w lateksie, wystarczy maska i koci ogon, ew. uszy i wiadomo, z kim mamy do czynienia ;) jeśli ktoś decyduje się na dokładne odwzorowanie postaci, trzeba liczyć się też z pewnymi predyspozycjami fizycznymi i własnym podobieństwem do wzorca. 
W październiku będę zamieszczać głównie około-halloweenowe wątki dotyczące strojów  lub makijaży. Enjoy :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz, zapraszam do obserwowania :)