piątek, 15 sierpnia 2014

Kurs szycia w Gdyni

Informacja dla osób z Trójmiasta i okolic ;)
W grupie na fb Trójmiasto Szyje (szyłyśmy w zeszłym roku maskotki dla hospicjum dziecięcego :) ) często pojawiają się pytania o kursy szycia w Trójmieście. Wybór jednak jest mały, są dwa miejsca gdzie można wziąć udział w zajęciach szyciowych (Lilki Szpilki i Koty na Płoty), jednak zorganizowane kursy są dostępne w jednej z "akademii artystycznych" i kosztują strrrraszne pieniądze. Brakowało zatem regularnego kursu w przystępnej cenie.
Okazuje się, że jest możliwość zorganizowania rocznego zawodowego kursu kwalifikacyjnego, kończącego się egzaminem państwowym w Zespole Szkół Usługowych w Gdyni. Wystarczy złożyć podanie, życiorys, zdjęcie i świadectwo ukończenia ostatniej szkoły. Do utworzenia grupy potrzeba 30 chętnych osób. 
Numer telefonu do szkoły 58 621-61- 92.

Więc jeśli ktoś, tak jak ja, usilnie stara się nauczyć szyć, to zapisywać się ^^

7 komentarzy:

 1. Zajęcia w Zespole Szkół Usługowych w Gdyni odbywałyby się wieczorowo czy weekendowo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zajęcia już się odbywają, już dwa zjazdy za nami ^^ jako, że zapisały się głównie osoby pracujące i/lub uczące też dziennie to kurs został uruchomiony w trybie zaocznym. Szkoła nie spodziewała się tak dużego zainteresowania, nawet jest lista rezerwowa, czyli w przyszłym roku pewnie też uda się otworzyć ten kierunek :)

   Usuń
  2. :) dziękuję za odpowiedź, będę się orientować w przyszłym roku. Pozdrawiam. A.P.

   Usuń
  3. nie ma sprawy, powodzenia :)

   Usuń
 2. Witam, czy jest szansa na kurs w tym roku 2015 lub przyszlym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możliwe, że jest. ale polecam dowiadywać się w szkole ;)

   Usuń
 3. Cześć dziewczyny! Znalazłam ten post ponieważ szukam dla siebie alternatywy zawodowej. Dzwoniłam do Zespołu Szkół Usługowych w Gdyni i nie prowadzą obecnie już tego kursu ale dostałam namiary na Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni (tel. 586650313) i są ostatnie miejsca na nowe grupy. Obecnie prowadzą 2 grupy od września, szkolenie trwa 2 lata i kończy się państwowym egzaminem i uzyskaniem zawodu. Zapisy osobiście w szkole ja jutro tam jadę.. i jeszcze jedno - kurs jest weekendowy i DARMOWY :) Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz, zapraszam do obserwowania :)