poniedziałek, 15 września 2014

Pierwszy weekend w szkole

Udało mi się zapisać do szkoły i pierwszy zjazd już za mną :)  Kierunek to roczny zawodowy kurs kwalifikacyjny, wg terminologii MEN kurs A.12 wykonywanie usług krawieckich. Gdyński Zespół Szkół Usługowych nie spodziewał się takiego oblężenia - w ciągu ok. tygodnia zapisało się nas ponad 50 osób, szkoła dostała zgodę od Urzędu Miasta na otwarcie dwóch grup a i tak jeszcze jest lista rezerwowa. Super, że kurs ruszył - jest bezpłatny i z egzaminem państwowym, dobra alternatywa dla komercyjnych kursów. No i ten ogólny entuzjazm - nawet prowadzący zajęcia nie spodziewali się takiego zainteresowania szkołą. 

Po pierwszym zjeździe już mam pracę domową i to rysunkową, więc czas znowu się zaprzyjaźnić z blokiem A3, A4 to już za mało ;)


Pracownie:

4 komentarze:

 1. Ale fajnie, zazdroszczę! Ja się za to zapisałam na dwuletnie studium technik informatyk, a w międzyczasie chcę jeszcze zrobić sobie e-learningowy kurs programowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też ładnie :) informatyka mnie umiarkowanie ciągnie, ale już np. kurs grafiki bym sobie chętnie zrobiła i programowanie akurat też by nie zaszkodziło :P

   Usuń
 2. M.Ortycja - obadaj www.kuzniaprogramistow.pl

  Jovi - super. Tak w ogóle to nawet w rysunku/malarstwie jest tak, że im większy format papieru, tym łatwiej się rysuje/maluje. A3 minimum, w plastycznym (wszystko dla ucznia) można kupić za jakieś 6 zł blok A3 z szarym, chropowatym papierem, świetny do ołówka/pasteli itp. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie chyba faktycznie lepiej będzie jak sobie sprawię taki ciut lepszy blok niż zwykły szkolny ;) ale duużo rysowania przede mną, zdążę różne opcje przetestować :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz, zapraszam do obserwowania :)